Your SEO optimized title page contents
Menu

Optik Mağaza Dekorasyonu

Optik mağazarı günümüz dünyasında önemli bir yere sahip mağazalar haline gelmilştir. Modern çağda gözlük artık gereksinim dışında moda aksesuarı olarakda kullanılmaktadır. Moda ve tamamlayıcı bir aksesuar özelliği bulunan gözlüklerin sergilendiği mağazalarında bu konsepte uygun dekore edilmesi gerekmektedir. Sizlere bu açıdan modern ve yenilikçi tasarımlar sunmaktayız. Dekorasyon firmalarının bir çoğu mimari hizmet vermemektedir. Biz bünyemizdeki mimarlarımız ile sizlere tam bit hizmet sunabilme kapasitesine sahibiz. Sİzlerde profesyonel bir kadrodan dekorasyon hizmeti almak için bizi tercih ederseniz, bize sitemizde bulunan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. 

İster bir mağaza ister ofis isterse ev olsun bütün dekorasyon uygulamalarının kilit noktası ışıktır. Aydınlığın vereceği avantajı başka bir hiçbir unsurda yakalayamazsınız. Işığı önce kaynağında aramak en güzeli. Yani güneş ışığını yakalamak için uğraşmak gerekir. Bu ışığın yansıdığı mağazalarda dekorasyonun diğer unsurlarını o kadar rahat uygulayabilirsiniz ki, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Mağaza dekorasyonu için projeye başlarken güneş ışığından daha fazla nasıl yararlanılabilir sorusuna cevap aranmalıdır. Ardından diğer aydınlatma araçları üzerinde durulabilir.

Mağaza dekorasyonu için ışığın gücünden yararlanırken, bu ışığın ortamdaki ürünlere nasıl yansıtılacağını iyi hesap etmek lazım. Doğal ışık ürünlerin gerçek renklerinin dışa vurumunu kolaylaştıracaktır. Tasarım kurgusunun, gün ışığından maksimum düzeyde faydalanılacak biçimde yapılması mağaza dekorasyonuna oldukça avantajlı başlanılması demektir. Gün ışığının mekanın içerisine daha fazla katılması ferah bir görünüm elde edilmesini sağlar. Mağazaya giren müşteriler, içerideki ferahlıktan huzur duyacak, kolay kolay çıkmak istemeyecektir. Tabi ki, gün ışığından yararlanma imkanının olmadığı mağazalar da var. Dolayısıyla o etkiyi verecek aydınlatma araçlarından yararlanmak gerekebilir. Her halükarda aydınlatma dekorasyon için üzerinde dikkatle durulması gereken konuların başında gelir. Belki mağazadaki ürünlerin arasına gizlenecek lambalar etkileyici olabilir. Belki de spot ışıklarından yararlanmak gerekebilir. Son yılların moda aydınlatma araçlarından 'led'ler de sıklıkla kullanılmaktadır. Renk avantajı ve enerji tasarrufu sağlaması 'led ışığı' diğerlerinden daha avantajlı konuma getirmektedir. Aydınlatmanın dışında tabiki mağazaların olmazsa olmazı vitrini çok iyi dekore etmek gerekiyor. Vitrindeki süslemeler ve dizayn müşterileri ilk cezbedecek unsurlardır. Ardından mağazadaki ürünlerin durumuna göre, raflar dolaplar, mağaza mobilyaları, tezgah vb. eşyalar gelir. Mağazadaki her görsel unsur, orada pazarlanan ürüne odaklanmak zorundadır. Burada hakim renk seçimini de ürünler belirleyecektir.

Mağaza dekorasyonu uygulamalarında bütün bu detayları düşünecek profesyonel bir adres arıyorsanız Öznoyan Mimarlık'ın web sitesi “www.kuyumcudekorasyon.net”i ziyaret etmenizi öneririz. Tasarım, aydınlatma, renk uyumu, mobilya seçimi, vitrin dizaynı, yer ve tavan döşemeleri, dolaplar, özel bölmeler, yerine göre giyinme odaları, bazen müşteriler için dinlenme mekanları, büyük mağazalarda kafeler ve daha aklınıza gelebilecek onlarca detay, hepsi Öznoyan Mimarlık'ın çözüm alternatifleri arasında yer almaktadır. Hayallerinizi süsleyen o mağazada buluşmak dileğiyle...

 

Optik Mağaza Dekorasyonu