Your SEO optimized title page contents
Menu

Kuyumcu Dekorasyon Yenilemesi

Kapalıçarşı'ya girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey kuşkusuz kuyumcu vitrinleri olacaktır. Her yer ışıl ışıl... Vitrinler adeta sizi içeriye davet eder. Altın bilezikler, alyanslar, kolyeler, tek taş yüzükler, mücevherler, künyeler daha neler neler... Tonlarca altın var zannedersiniz o küçücük dükkanda. İçerisi sizi sarayda gibi hissetirir. 'Dışarıdan bakıldığı gibi küçük de değilmiş burası' dersiniz kendi kendinize... Dükkanın her yerinin aynalarla döşeli olmasını yadırgamazsınız bile... O aynalardan yansıyan görüntülerin büyüsüne kapılmışsınızdır bir kere... Size bütün bu hisleri yaşatan, herşeyi olduğundan daha güzel, daha renkli, daha aydınlık ve daha çok gösteren şey dekorasyon sanatından başki bir şey değildir. Kuyumcu dekorasyonu gelen müşterilere bütün bu duyguları yaşattığı müddetçe başarılı olmuş demektir. Şimdi gelin ayrıntılara bakalım; nasıl oluyor da vitrindeki takılar size bu kadar çok görünüyor, nasıl oluyor da güneş görmeyen bir mekan bu kadar ışıl ışıl ve aydınlık duruyor?

Kuyumcu dekorasyonu uygulamalarının incelikleri aslında iki temel öğeyle başlar. Birincisi lambaların saçtığı ışık demetleri, ikincisi aynalar... Bunlar aslında satışa sunulan ürünlerin özelliğiyle de oldukça uyumludur. Bu kadar değerli kolyeleri, takıları, bilezikleri, mücevherleri elbette olabildiğince aydınlık bir ortamda sunmak gerekir. Aynalar ise birçok görevi birarada üstlenir. Örneğin aynalar sayesinde işyeri sahibi mağazasının her noktasına hakim olacaktır. Bu kadar değerli ürünü ancak aynalar sayesinde olabildiğince çok gösterme imkanı doğacaktır. Devasa büyüklükte olmasa bile mekanları ancak aynalar genişletecek ve ferahlatacaktır. Işığın ve aynaların oluşturduğu temeli vitrindeki raflar, kuyumcu tezgahı, aynalarla kaplı duvarları süsleyen aksesuarlar, bir köşeye sessiz sedasız konulmuş tabureler tamamlayacaktır. Bazen müşterileri ağırlayan küçük bir sohbet köşesi oluşturulacak, bazen ikramların sunulduğu sehpalar ortamın değerine değer katacaktır. Bu kadar ışıltının arasında belki daha sükunet ortamı oluşturacak sadelikte mobilyalar tercih edilecektir. Hepsi ama hepsi kuyumcu dekorasyonu için tasarım harikaları oluşturmaya adım atan iç mimarların ustalığıyla vücut bulacaktır.

Kuyumcu dekorasyonu için iş yeri sahiplerimizin tek yapması gereken şey, Öznoyan Mimarlık'ın internet sitesi “www.kuyumcudekorasyon.net.”e girip taleplerini iletmeleridir. İdeal dekorasyon için atılacak bu ilk adım, aynı zamanda mükemmel sonuçlara, ışıl ışıl dükkanlara açılan ilk kapı olacaktır.