Your SEO optimized title page contents
Menu

Eczane Dekorasyon

Toplumsal hayatımızında hijyenin çok büyük önemi var. İnsanlar girdiği bir mekanın temiz olup olmadığına özellikle dikkat ediyor. Göze hoş görünmeyen en küçük bir ayrıntı bireylerin mekandan hızla uzaklaşmalarına ya da bir daha oraya uğramamalarına yol açıyor. Bu hassasiyetin zirveye çıktığı yerlerin başında ise doğal olarak sağlık kuruluşları geliyor. Dolayısıyla eczane dekorasyonu denildiğinde olmazsa olmaz temel ilkeleri sayarken, ilk maddeye hijyeni ve pırıl pırıl bir ortamı yazmak gerekiyor.

Eczane dekorasyonu ile temizliğin ne alakası var, demeyin. Oluşturacağınız ortam hijyene zemin hazırlıyor mu ona bakmak lazım. Örneğin mekanın ölçülerine uyum sağlamayan bir dolabın çevresinde mutlaka gereksiz boşluklar oluşacaktır. Kullanılmadığı için atıl kalan o boşluklar bir süre sonra görardı edilmeye başlanacak, temizlik yapılırken o kısımlar atlanılacaktır. Vitrinlerin şeffaf olması bile hijyenik görüntüye destek verecektir. Başta dolaplar olmak üzere camdan yapılan her dekorasyon ürününün bizatihi kendisi temiz imajına katkı yapacaktır. Söz konusu eşyaların temizliğinin kolay olması da cabası... Girintili çıkıntılı mobilyalarda, temizlik bezinin giremediği küçük yerler bir süre sonra kir tutmaya başlayacaktır. O ürünlerin yıllarca kullanıldığını düşündüğünüzde ortaya hijyen açısından sağlıklı olmayan bir durumun çıkacağı aşikardır. Bu arada dekorasyon için kullanılacak malzemelerin niteliği de sağlığı yakından ilgilendiriyor. İçeriğinde kanserojen hammadeler bulunan ürünlerin eczane dekorasyonunda yeri yoktur. Özellikle Çin kaynaklı malzemelerde bu risk her zaman vardır. Boyasından plastiğine, metalinden dolap kulplarına kadar her ürün bu gözle ele alınmalıdır. İnsanların sağlığıyla ilgili ortamlar, insan sağlığıyla oynar bir durumda olmamalıdır. Dolayısıyla maliyeti düşüreyim diye eczane dekorasyonu uygulamalarında kaliteden taviz verilemez. Ancak bu durum, 'yapılacak işlemler pahalı olmak zorundadır' gibi yanlış bir sonuca da bizi götürmemeli. Hem sağlığa zararı olmayan hammadeli ürünlerle bir dekorasyon yapılabilir hem de maliyetler aşağı çekilebilir. Mesela eczane dekorasyonu için kullanılacak mobilyaların, işi üstlenen ekip tarafından imal edilmesi beraberinde maliyet avantajı getirecektir.

Bu konuda içinizin rahat edeceği bir adres arıyorsanız, en kestirme yolu buldunuz. “www.kuyumcudekorasyon.net” internet adresi üzerinden sizlere ulaşmaya çalışan Öznoyan Mimarlık, eczane dekorasyonu uygulamalarında kalite, sağlık ve ucuzluk denklemini istifadenize sunuyor.