Your SEO optimized title page contents
Menu

Dekorasyon Mimarı

Şaşaa, gösteriş gibi insanlarda hiç de hoş karşılanmayan niteliklerin en çok yakıştığı yerlerdir kuyumcu mağazaları. Nasıl olmasın ki, en değerli ürünler görücüye çıkıyor orada... En süslü, en gösterişli takıların mekanıdır orası... Dolayısıyla bu şaşayı yansıtacak her unsur, kuyumcu dekorasyonu uygulamalarının olmazsa olmazıdır.

Dört duvardan müteşekkil bir mekanın adeta sanat eserine dönüştürülmesi, kuyumcu dekorasyonu işiyle uğraşanların birincil görevidir. Dekorasyonda kullanılan her bir malzemenin neden kullanıldığının bir açıklaması mutlaka olmalıdır. Örneğin aynalar ürünlerin daha iyi yansıtılmasını, zengin gösterilmesini sağlamak içindir. Işıklar, ürünlerin üzerindeki pırılyı daha da artırmaya yarar. Gözalıcı bir atmosferi oluşturan en önemli ögelerdir lambalar.  Işığı daha iyi yansıtması için kristal camlar kullanılır mesala kuyumcu vitrinlerinde... İnce ince hasap edilerek yapılmış doğru aydınlatma vitrindeki değerli takıların sihirli bir görünümle sergilenmesini sağlar. Mobilyalar, bu kadar ışıltının arasında asaleti temsil eder. Duvarlardaki döşemeler ya yine aynalarla bezenmiş olmalı ya da mermerlerle kaplanmalı... Ama hepsi kaliteyi yansıtmalı. Kuyumcu dekorasyonu bütün bunların en ince ayrıntısına kadar hesaplanmasını gerektirir. İç mimar, yeri gelir inşaat mühendisi gibi her bir ölçüye dikkat kesilir, yeri gelir ressam gibi sanatsal bir bakış açısıyla görselliğin inceliklerini yansıtır tablosuna... Yerden tavana kadar kuyumcu dükkanının her bir milimetre karesi elden geçirilmek zorundadır. Tavanlar bile mekanın estetiğini yansıtmalıdır. Asma tavan, gergi tavan ya da nice modern uygulamalar kuyumcu dekorasyonunun bir parçasını oluşturur. Dükkan kapısı da unutulmaması gereken en önemli öğelerdendir. Öncelikle emniyeti yansıtacak sağlamlıkta olmalıdır kapı... Ancak zerafeti yine de elden bırakmamak gerekir. Kuyumcu hassasiyetini taşımalı, modern çizgilerle donatılmalı, teknolojinin imkanlarından yararlandığını her haliyle göstermelidir.

Öznoyan Mimarlık'ın dekorasyon dünyasında bütün bu ayrıntıları bulacaksınız. Kalitenin, estetiğin, modernizmin ya da klasik çizgilerin asaletini yakalayacaksınız. Kuyumcu dekorasyonu Öznoyan Mimarlık'ın uzmanlık alanıdır. Profesyonel ekibi, işinin ehli iç mimarları, birinci kalite dekorasyon malzemeleriyle bütün kuyumcularımızın emrine amadeyiz. İnternet sitemiz,  “www.kuyumcudekorasyon.net.” dekorasyon uygulamalarının en güzel örneklerini elinizin altına getirecek, onlarca seçeneği listenize yerleştirecektir. Biz hazırız, hayalinizdeki dükkana kavuşabilmenizin yolunu açmaya talibiz.